Mari Roosvalt

mari.roosvalt@artun.ee

+372 5514039

 

Sündinud Tallinnas 30. juunil 1945. a. Kunstihariduse omandas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas maali erialal 1969. aastal. Eesti Kunstnike Liidu liige 1979. aastast. Näitustel esineb alates 1970. aastast. Isiknäitusi üle 50. Osalenud mitmel erineval biennaalil ja arvukatel ühissnäitustel eri riikides. Eesti Akvarellistide Ühenduse liige 2002.

Tunnustused: 1997 diplom Balti akvarellitriennaalil. 2001 rahvusvahelisel biennaalil ”Neues aquarell” III preemia. 2006 Kondrad Mäe preemia. 2008 II astme diplom I Minski Rahvusvahelisel Maali Biennaalil. 2015 EKL auliige.

Minu looming koosneb märksõnadest, mis on pärit mitmetelt reisidelt paljudest maadest.Olen olemuselt romantik, olen üks sellistest sillaehitajatest – “uue” ja “vana” lepitajatest analüüsin ja sünteesin. Lasen kultuurimassiividel endast läbi voolata ja püüan kinni meeldivad osakesed. Lasen end inspireerida kaasaegsest kunstist, liidan kokku enesekeskselt nautleva ning kunstimaailmas jätkuvalt kõrges hinnas oleva arutleva lähenemise. Samas taotlen maalilist ühtsust oma töödes, süstides neisse erinevaid mustreid, motiive. Nii lisandub minu loomingusse iga kord uusi kihistusi, öeldud ja ütlemata sõnu – teos aga kujuneb kõneluseks iseenda, varem olnu ja võib-olla ka hiljem tulevaga. Jään abstraktse maali traditsioonile kui romantilis-modernistliku vaimsusele truuks, kuid ühendan selle kõige objektiivsema meediumi – fotograafiaga. Kui abstraktne maal esindab individuaalset, romantilist ja autentset, siis foto on suhteliselt objektiivne, dokumenteeriv.