Liisi Tani

Liisi Tani

liisitani@gmail.com

Sündisin 16. detsembril 1988 Tallinnas. Peale põhikooli jätkasin oma õpinguid kunsti klassis Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis. Kohe peale lõpetamist alustasin õpinguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali ja maalingute restaureerimise erialal, mille lõpetasin komisjoni kiitusega 2012 aastal. Hetkel töötan kunstikaupluses Skizze (Vunder) kliendikonsultandina ja vabal ajal tegelen maalimisega.

Peale kooli lõpetamist proovisin kätt vabakutselise kunstnikuna. Samal aastal toimusid mul kaks õlimaali näitust unenägude teemal. Olen osalenud kõrgkooli sisseastumisest ka ühisnäitustel. Akvarellistide Ühenduse näitustel olen osalenud alates 2013 aastast. Oma suurimas saavutuseks loen osalemist Balti Sillad (Baltic Bridges) Biennaalil ja Fabriano inWatercolor 2015.Tartu Kõrgemas Kunstikoolis lisaks erialaainetele tugevad alusteadmised kompositsioonis, värvusõpetuses, joonistamises ning maalimises. Õppisin maalima õpetajate Sirje Protsin-Petersen, Valentin Vaher, Helle-Reet Paris, Krista Sokolova ja osaliselt ka Imbi Kruuvi käe all.

Kõige   enam meeldis mulle õlimaal ja akvarelli tehnika. Mind on huvitanud akvarell juba varasemast ajast, kuna juba kooli ajal tegin väga palju katsetusi, et õppida seda müstilist ning kohati isegi keerukat tehnikat. Praegused katsetused ei olegi traditsiooniline nö vesi+värv, vaid pigem erinevate meediumite ja akvarelli koos katsetamine. Hetkel huvitavad mind erinevad vees lahustuvad kirjutusvahendid ja maalimispastad, mida omavahel kombineerides saab tekitada väga põnevaid effekte. Katsetan ka erinevaid pabereid ja värve, et leida oma lemmik. Olen oma „enda“ otsingutel muutunud väga abstraktseks, kohati isegi pinnaliseks. Ootan huviga, kuhu mind viib teekond akvarellidega.