EAÜ aastanäitus 2022 Solarise galeriis ja Haus galeriis Tallinnas

Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus “Üksinda oleme üks tilk. Koos oleme ookean.” Tallinnas Solaris galeriis ja Haus galeriis 25.05-30.06.2022
Osalejad:

Agne Kuusing-Soome, Aleks Kase, Anneliis Vabul, Annika Tonts, Christel Allik, Eero Ijavoinen, Eleny Kasemets, Elize Hiiop, Enno Ootsing, Epp Viires, Erki Kannus, Eve Ermann, Eve Viidalepp, Illimar Paul, Jose Mario Calero Vizcaino, Kadri Bormeister, Kairi Orgusaar, Kerstin Rei, Kärt Karjatse, Külli Tael, Lea Malin, Lii Pähkel, Liisi Tani, Mari Roosvalt, Mariann Hakk-Eve, Marje Üksine, Marju Bormeister, Naima Neidre, Pille Laub, Pille Lehis, Rein Mägar, Rete Jallai, Sergei Minin, Tiina Tammetalu, Tiina Tarve, Tiiu Pallo-Vaik, Tiiu Übi, Tuulikki Tolli, Veera Stanishevskaja, Virve Albri, Ülle Kuldkepp.
Näituse kuraatorid ja korraldajad on Mari Roosvalt ja Kerstin Rei, koostöös Meelis Tammemägi ning Piia Ausmaniga.

Ookean, sh meri, on juba sajandeid inspireerinud kunstnikke ja kirjanikke. Lugematul arvul on tsitaate merest, rääkimata mere vaadetest. Kunstnikud uurivad näitusel ühe ookeanist inspireeritud mõtteväljenduse erinevaid sümboolseid tähendusi.
“Üksinda oleme üks tilk, koos oleme ookean” tsitaadile võib leida sarnaseid mõtteväljendusi. Enamasti on tõlgenduseks, et koostegemises peitub jõud. Sarnaseks sõnademänguks on, et mida me teame, on ainult üks tilk ja mida me ei tea, on terve ookean. Mida rohkem teatakse, seda rohkem saadakse aru, kui vähe tegelikult teatakse. Või hoopis, et ühes veetilgas on peidus kõikide ookeanide saladused. Tähenduses, et kõik vastused on meis endis olemas. Või lisaks, et me tunneme, et see, mida me üksinda teeme, on kõigest tilk ookeanis. Adumata, et ookean oleks selle tilga võrra väiksem. Ehk, et igaühe panus on oluline.
Kas oleme tilk suures meres või pigem kui tilk kuumale kivile? Kas ookeanis on iga tilk oluline?
Kas suurem allutab väiksema või tema suurus tuleneb just väikestest osakestest?